+48 883 289 389        8:00 - 22:00 (Pon - Nd)

SKUP AUT WROCŁAW – Enter Auto | Najlepsze ceny

Skup Aut Wrocław Enter Auto oferuje najlepsze ceny na Dolnym Śląsku! Chcesz sprzedać niepotrzebny samochód? Sprawdź nas już dziś!

Skup aut we Wrocławiu – ile pieniędzy dostaniesz za auto?

Sprzedaż używanego auta może przysporzyć właścicielowi wielu nerwów i długiego oczekiwania. Proces ten liczy się obecnie nie w tygodniach, ale w miesiącach, podczas których niejednokrotnie spotkać się można z marudnymi kontrahentami. Alternatywą jest sprzedaż samochodu do autokomisu, którzy chętnie odkupią pojazd za rozsądną kwotę. Ile pieniędzy wypłaci skup aut Wrocław i co ma wpływ na cenę proponowaną przez komis?

Wycena pojazdu w skupie samochodów – co wpływa na cenę?

Każdy komis samochodowy przyjmujący auta proponuje ceny w oparciu o oszacowaną cenę skorygowaną o wartość realną pojazdu. Jeśli auto jest zadbane, nie ma w nim defektów technicznych i wizualnych, właściciel może otrzymać kwotę wyższą od aut z widocznymi mankamentami. Nim jednak dojdzie do transakcji, konieczne jest oszacowanie ceny na podstawie formularza online. Właściciel podaje w nim parametry techniczne dotyczące auta – marka, model, rocznik, przebieg, silnik, wersja nadwozia. Na tej podstawie ustalana jest średnia rynkowa wartość pojazdu, która zostaje przekazana klientowi jako cena wstępna. Jeśli właściciel jest zainteresowany dalszymi rozmowami, udaje się do skupu aut Wrocław, by poznać cennik. Tam dochodzi do ostatecznego ustalenia wartości, która zazwyczaj nie odbiega na więcej niż 10-15% od pierwotnie zaproponowanej kwoty.

Skup aut Wrocław – gotówka od ręki

Jak dobrze wiadomo, każdy skup aut zaproponuje cenę adekwatną do stanu technicznego. Uczciwe skupy aut we Wrocławiu zaproponują kwotę w wysokości od 75 do 90% wartości pojazdu. Niższe sumy proponowane są w przypadku samochodów uszkodzonych lub z mankamentami technicznymi, które trzeba naprawić przed dalszą odsprzedażą. Wyższe wyceny z kolei trafiają do właścicieli, których auta nie wymagają wkładu finansowego. Bufor minimalny 10% służy przedsiębiorcy do opłacenia podatków i pokrycia kosztów związanych z załatwieniem formalności. Jest to jednak niewygórowany koszt dla właściciela, który będzie mógł się cieszyć gotówką od ręki. Co więcej, wszystkie kwestie organizacyjno-prawne spoczywają na barkach auto skupu. Tym sposobem można łatwo i szybko sprzedać niepotrzebny samochód.

Skup aut we Wrocławiu – ile pieniędzy dostaniesz za auto?