Umowa kupna-sprzedaży w skupie aut Wrocław Enter Auto

Elementy chroniące stronę kupującą i sprzedającą auto w skupie aut Wrocław

1. Data sprzedaży wraz z godziną
Bardzo ważna kwestia, często ignorowana przez wielu sprzedających własne auto używane. 
Podając dokładną godzinę sprzedaży auta, jesteśmy chronieni w przypadku ewentualnych wykroczeń, które popełniła osoba odkupująca od nas samochód. Przykładowo, jeśli sprzedaliśmy samochód do skupu aut o godzinie 13:00, a kierowca odbierający auto jechał zbyt szybko o godz. 14:00 i został „ustrzelony” przez fotoradar, ten zapis może uratować nas przed odpowiedzialnością. Mandat przyjdzie najprawdopodobniej na nasze dane adresowe – wystarczy, że prześlemy w odpowiedzi skan umowy z widniejącą datą i godziną (!). Odpowiedzialność za wszystkie czyny po godz. 13:00 spada na osobę/firmę odkupującą samochód.

 

2. Wpisywanie przebiegu pojazdu
Zgodnie z nowymi przepisami, które w w życie 25 maja 2019 roku, przestępstwo popełnia osoba która zleciła oraz osoba która wykonała manipulację przy wskazaniu drogomierza. Mimo usilnych starań i ostrożności, nigdy nie mamy 100% pewności czy ktoś nie manipulował przy liczniku. Spisanie stanu licznika na umowie kupna, może nas uchronić przed odpowiedzialnością za nieczyste praktyki poprzedniego/poprzednich właścicieli. 

3. Wpisanie uwag dotyczących stanu technicznego i znaczących wad pojazdu
Stukające panewki, zatarty silnik, czy uszkodzona skrzynia biegów. Te hasła to codzienność w naszym skupie aut we Wrocławiu. Zawsze w przypadku dużych awarii odpowiednie zapisy pojawiają się na dokumencie. Dlaczego? 
W przypadku sprzedaży auta do firmy zajmującej się auto-handlem, musimy mieć świadomość, że nie każda strona może okazać się uczciwa. Zapis „zatarty silnik” to dowód w sprawie, jeśli nierzetelny skup aut, chciałby zwrócić auto po np. 2 tygodniach ze względu na tą wadę (hipotetycznie okazała się np. zbyt kosztowna). 

Nasz skup aut we Wrocławiu przykłada dużą wagę do tych trzech punktów. Sprzedając nam auto, masz pewność, że dołożymy wszelkich starań aby poinformować Cię na każdym etapie wypełniania dokumentacji. Tylko jasna i klarownie przeprowadzona transakcja gwarantuje zadowolenie obu stron. Zapraszamy!

 

Umowa kupna-sprzedaży w skupie aut Wrocław Enter Auto
Call Now Button